Popis
Metoda INJEKTOL vytváří horizontální izolační clonu zdiva proti vzlínající vodě pomocí chemické látky aplikované do vrtů zdiva. Tato injektážní látka se skládá z povrchově aktivní, hydrofobní látky a ředidla.
Technologický postup injektování zdiva
Průměrný počet vrtů na 1 bm zavlhlého zdiva je 8 ks ( á 12 cm), přihlíží se materiálovému složení a vazbě zdiva. U materiálů s velkou pórovitostí a odvápněnou maltou možno volit rozteč větší, u materiálů s malými póry a cementem nastavenou maltou volí se rozteč vrtů menší ( 10 cm).
Průměr vrtů je cca 25 až 30 mm. S ohledem na beztlakové injektování volit sklon vrtů 20 - 45°.
U vnitřních stěn s kompaktními podlahami se provádí vrty a injetáž co nejblíže k úrovni podlahy.
Impregnace zdiva injektážním prostředkem INJEKTOL se provádí v jednom dni, plněním vrtů neředěným INJEKTOLEM nepřetržitým způsobem až do vpravení předepsaného množství injektážního prostředku. Před vlastní aplikací nutno INJEKTOL řádně promíchat.
Celková spotřeba INJEKTOLU na vytvoření chemické horizontální izolační clony činí cca 2,6 l/bm vrtu, tzn. 19 l/m2 zdiva.
Kdekoliv je možné se nechávají vyvrtané otvory otevřené a překryjí se soklíkem, kde to není možné, ucpou se sanační maltou. Sanované zdivo se opatří sanační omítkou např. systémem Porosan - Sanomit.
Poznámka
Injektování zdiva Injektolem je vhodné v případě, kde nelze použít progresivnějších metod jako je strojní podřezání řetězovou a lanovou pilou. Technologický postup injektáže je nenáročný a tím je i realizovatelný svépomocí za podmínky komplexnosti sanačního zásahu (např. sanační omítky, difúzní lišty, zavěšené větrané sokly a jiné).
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.